Golden retriever - Camian's Zlatý - retrívr

Golden retriever

Zlatý retriever - novinky z výstav a zkoušek, štěňátka zlatých retrieverů

30.12.2021

VÍTÁME NA SVĚTE VRH „H“!

Zatímco konec roku byl ve znamení konání Evropské výstavy v maďarské metropoli, my jsme doma měli také velmi napilno, ale úplně jiným směrem. Maddie byla moc statečná a trpělivá a přivedla na svět v ranních hodinách na druhý svátek vánoční svůj druhý vrh. Těším se z 6 chlapečků a 2 holčiček. Všem se daří skvěle a prďolíci skvěle přibírají. Už teď se těšíme na nadcházející týdny plné lásky a radosti.

Zlatý retrívr Zlatý retrívr

23.12.2021

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!


Zlatý retrívr

16.11.2021

ÚSPĚŠNÉ ZAKONČENÍ VÝSTAVNÍ SEZONY, IGGY SE STÁVÁ NĚMECKÝM VETERÁN ŠAMPIONEM A GRACE ŠAMPIONEM NĚMECKA!

Na poslední výstavy letošního roku jsme se vydali opět do Německa a výsledky, jak Iggyho, tak Grace, byly zkrátka báječné. Grace dokončila již svůj čtvrtý šampionát.

17.10. Klubová výstava retrieverů Münchberg (GRC)
Iker du Bois de la Rayere - třída veteránů: V1, CAC-V
Madame Bovary du Bois de la Rayere - třída šampionů: V1, CAC

Rozhodčí: Rikke Andersen (DK)


13.-14.11. Mezinárodní výstava psů Karlsruhe - Double CACIB
Iker du Bois de la Rayere - třída veteránů: V1, CAC-V, BOB Veterán, Alpen- Veteranensieger 2021, Veteranensieger Baden-Württemberg 2021 & V2
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V1, CAC & V1, CAC

Rozhodčí: Anja Pusch (D), Vanessa Malkmus (D), Marie-Josée Melchior (LUX)

Zlatý retrívr

7.11.2021

KERRYNKA, NOVÝ ČLEN NAŠÍ SMEČKY!

Nechat si fenku po našem jedinečném Iggym byl dlouhodobější plán a jsme moc rádi, že vše je tak, jak být mělo a jeho dceruška nám doma zůstává. Slovy nejde vyjádřit co pro nás všechny doma Iggy znamená a jak je tedy i malá Kerry pro nás výjimečná. Oficiálně nese Kerry dvě jména, která pro nás mají hluboký význam, nese jména dvou lidí, které jsme jako rodina před krátkou dobou ztratila. Věříme tedy, že Kerry věděla, proč si nás vybrala a že budoucnost nám přinese spoustu radostí a krásných chvil. Vítej Kerry!

Georgine Alene Camian’s „Kerry“
* 18.8. 2021

Zlatý retrívr Zlatý retrívr Zlatý retrívr

30.10.2021

IGGY PYŠNÝM TATÍNKEM!

Moc nás těší v jaké báječné kondici Iggy je a svědčí o tom i tři vrhy, kterých se stal během podzimu pyšným tatínkem. Kromě srpnového vrhu v naší CHS, se mu v ČR narodily vrhy v CHS Hope of Heroes s fenkou Avrilkou v počtu neuvěřitelných 15 štěňátek, kdy ovšem bohužel 3 štěňátka příchod na svět nezvládla, ale i tak je to úžasný vrh a Avrilka byla moc statečná. Vrh v CHS Golden Dixieland se narodil v počtu sedmi statečných, maminka Dixinka zvládla vše naprosto báječně. Moc moc gratulujeme!
V zahraničí, konkrétně v Irsku, se narodila 4 štěňátka, z mraženého spermatu, v poměru 2 holek a 2 kluků. Děkujeme chovatelce Sibylle za důvěru v Iggyho a rovněž za nesmírnou trpělivost během celého procesu, jež pandemie covid opravdu neulečila.

Zlatý retrívr

18.10.2021

ŠTĚŇÁTKA MAJÍ 8 TÝDNŮ!

Osm týdnů s těmito malými loupežníky uteklo jako voda, ale ještě nás s nimi čeká spoustu radostí, jelikož všichni budou žít u svých páníčků v zahraničí. Pro více fotek z focení v 8 týdnech, navštivte, prosím, stránku Odchovy.

Zlatý retrívr

9.10.2021

MADDIE SLAVÍ 5. NAROZENINY A IGGY ZAPOČAL ČESKÉHO VETERÁN ŠAMPIONA!

Je to tak, naše bláznivá Francouzka slaví své 5. narozeniny. Je až k neuvěření, jak ten čas strašně letí. Přejeme ti, Madddie, jen to nejlepší, hodně zdravíčka a buď stále tak skvělé praštěné psí štěňátko!
Zatímco Maddie slaví narozeniny, Iggy bojoval na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích a opět si odnesl krásné hodnocení a první krůček k titulu Českého veterán šampiona.

Mezinárodní výstava České Budějovice
Iker du Bois de la Rayere - třída veteránů: V1

Rozhodčí: Grzegorz Robak (PL)

Zlatý retrívr
Maddie

7.10.2021

ÚŽASNÉ ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY ZARY!

Máme nesmírnou radost ze Zary zdravotních výsledků, které k nám dnes poštou doletěly! Lépe už to dopadnout nemohlo, a tak máme k naší opravdu veliké radosti doma další zdravou psí holku!

White Yumina Lofty
Zeus the Eternity of Slow Fox x White Quintessence Lofty

HD A/A (0/0)
ED 0/0
BAER normal
PRA-rcd4 čisté

Anglický setr

4.10.2021

DVA VÝSTAVNÍ TÝDNY VE ZNAMENÍ OHROMNÝCH ÚSPĚCHŮ GRACE A IGGYHO!

Během několika posledních zářijových a prvních říjnových dní jsme se zúčastnili celkem 4 výstav a i přesto, že to bylo celkem náročné, tak si oba vedli naprosto báječně! Grace se během těchto pár dní stala MULTIŠAMPIONKOU, kdy se jí podařilo dokončit klubového šampiona Německa, výstavního šampiona ČR a šampiona Rakouska. Iggy opět bodoval ve třídě veteránů a posbíral další krásné tituly. Máme ohromnou radost!

25.9. Klubová výstava retrieverů Ellwangen (Německo, GRC)
Iker du Bois de la Rayere - třída veteránů: V1, CAC-V
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V1, CAC
Madame Bovary du Bois de la Rayere - třída šampionů: V3

Rozhodčí: Birgit Rabe (D)


29.9. Mezinárodní výstava psů Brno
White Yumina Lofty (AS) - třída mladých: V2
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V1, CAC

Rozhodčí: MVDr. Miroslav Kalich, Ing. Jarmila Jindřichovská


2.-3.10. Retriever Festival & Klubová výstava rakouského retriever klubu Grafenegg (Rakousko)
Iker du Bois de la Rayere - tř. veteránů: V1, Veteranensieger, BOB Veterán, BIS Veterán & V2
Antoinette Camian’s - tř. pracovní: V1, CAC & V1, CAC

Rozhodčí: Mary Murray (IRL), Jos de Cuyper (BE)

Zlatý retrívr
Veteranensieger Iker du Bois de la Rayere

Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata
Antoinette Camian’s

21.9.2021

IGGY POPRVÉ VE TŘÍDĚ VETERÁNŮ

Jsou dny, které jsou prostě výjimečné. A jedním z nich byl i ten, kdy Iggy na výstavních molech vstoupil poprvé do třídy veteránů, pro pejsky 8 let a starších. Připadá nám to jako včera, kdy byl Iggy naopak na své první výstavě ve třídě štěňat. Čas strašně letí a jen na našich milovaných psech je vidět, jak moc rychle. Nutno podotknout, že Iggy se ani psychicky a ani fyzicky na žádnou třídu veteránů vůbec necítí a že si tedy výstavu užil přesně podle jeho gusta.
Na výstavě jsme předvedli ještě Grace, která v hezké pracovní třídě obdržela skvělé hodnocení a druhé místo.

19.9. Klubová výstava retrieverů Markt Bibart (GRC)
Iker du Bois de la Rayere - třída veteránů: V1, CAC-V
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V2, res. CAC

Rozhodčí: Raimund Gabriel (D)

Zlatý retrívr

25.8.2021

VRH „G“ JE NA SVĚTĚ!

Olinka se stala maminkou a my jsme byli moc dojatí a upřímně i příjemně překvapení z toho, jak krásně vše probíhalo a jak Olinka vše poprvé báječně zvládla. Štěňátek se narodilo 8, v krásném poměru 4 kluci a 4 holčičky, o která se Oli senzačně stará.

Zlatý retrívr štěňata

31.7.2021

MADDIE SE STÁVÁ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPIONKOU
A MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONKOU KRÁSY!

K naší nesmírné radosti se Maddie předvedla na mezinárodní výstavě psů v Klatovech naprosto dokonale a od velmi milé paní rozhodčí si odnesla skvělé hodnocení! Vyhrála svoji třídu šampionů, později získala rovněž titul nejlepší dospělé feny v plemeni - CACIB a na závěr si vyběhala titul BOS - nejlepší jedinec opačného pohlaví. Maddie se tímto stává druhým psem v naší CHS, který dosáhl na tak cenné tituly, jakými právě mezinárodní šampionáty jsou. Kromě titulů CACIB v České republice získala další ještě v Německu a Holandsku.
Nesmíme zapomenout ještě na úspěchy dalších členů naší výstavní výpravy. Ve třídě pracovní se představila Grace, která si rovněž odnesla krásné hodnocení, ale bohužel není nyní natolik v srsti a tak z toho bylo „jen“ třetí místečko. Velmi nás ale potěšila setřice Zara, která se paní rozhodčí líbila natolik, že si z kruhu odnesla svůj první titul CAJC a k tomu ještě jako nejlepší fena v plemeni rovněž titul BOS.

Mezinárodní výstava psů Klatovy
White Yumina Lofty (AS) - třída mladých: V1, CAJC, BOS
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V3
Madame Bovary du Bois de la Rayere - třída šampionů: V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

Rozhodčí: Ing. Darina Mervová, Olga Dolejšová

Zlatý retrívr

29.7.2021

BŘEZOST POTVRZENA!

K naší velké radosti se dle ultrazvuku potvrdilo to, co jsme si už delší dobu mysleli, a Olinka čeká svá první štěňátka, která by se měla narodit v druhé polovině srpna. Tato kombinace pro nás mnoho znamená a věříme, že z tak krásného spojení nám doma zůstane vytoužená chlupatá kulička. Moc se na štěňátka vrhu „G“ těšíme.

Zlatý retrívr štěňata

25.7.2021

ÚSPĚŠNÉ CANISTERAPEUTICKÉ ZKOUŠKY

Máme velikou radost, že naše odchovy nejsou pouze šikovné po výstavní a lovecké stránce, ale budou se podílet aktivně i v oblasti canisterapie. Canisterapeutické zkoušky složili úspěšně dva odchovánci Jacob (Allesy Camian’s) a Annie (Britha Camian’s) pod vedením svých páníčků. Oba se budou nyní aktivně účastnit canisterapie především s malými dětmi, Annie rovněž s těmi hendikepovanými.
Moc děkujeme skvělým majitelům za péči a lásku, kterou našim odchovům věnují!

Zlatý retrívr canisterapie

11.7. 2021

GRACE JE KRŮČEK OD TITULU NĚMECKÉHO ŠAMPIONA!

Po více jak půl roce jsme se konečně vydali opět do Německa na námi velmi oblíbené klubové výstavy. Grace vyhrála svoji třídu pracovní a jeden jediný titul ji dělí od titulu německého šampiona! Máme velikou radost! Na výstavě ji doprovázela Maddie, která skončila ve třídě šampionů na druhém místě.

10.7. Klubová výstava retrieverů Kassel (GRC)
Antoinette Camian’s - třída pracovní: V1, CAC
Madame Bovary du Bois de la Rayere - třída šampionů: VD2

Rozhodčí: Nico Kersten (D)

6.7.2021

ANNIE SPLNILA VŠECHNY PODMÍNKY CHOVNOSTI!

S ohromnou radostí oznamujeme, že další holčička z vrhu „B“ po Norince a dánském krasavci Noteovi splnila dnešním dnem veškeré podmínky chovnosti. Annie byla ohodnocena na klubové výstavě známkou Výborná a dostala se ještě z 35 přihlášených fenek do užšího výběru mezi 6 nejlepších. Na Annie a její paničku Mirku jsme nesmírně pyšní, jelikož pro obě byl svět výstav a zkoušek něčím úplně novým a dříve nepoznaným, a zvládly to obě spolu na jedničku. Kromě výstav spolu zvládly zkoušky OVVR s plným počtem bodů a také absolvovaly RTG vyšetření kyčlí a loktů se samými nulami. Co více si může chovatel pro své odchovy přát. Moc moc gratulujeme!

Klubová výstava retrieverů Královice (RK-CZ)
Britha Camian’s - třída otevřená: V

Rozhodčí: Frederik Kien Hansen (DK)

28.6.2021

FOCENÍ VRHU „F“!

Štěňátka rostla jako z vody a byl čas na první postojové fotky ve věku 6 a 7 týdnů. Musíme říct, že štěňátka byla všechna velmi šikovná a krásně při focení všechna spolupracovala. Všechny fotky z focení najdete v rubrice odchovy.

Zlatý retrívr štěňata

22.6.2021

ŠTĚŇÁTKA MAJÍ 5 TÝDNŮ!


Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata
Bílá fenka, červená fenka, fialová fenka, hnědý pejsek

Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata
Oranžová fenka, zelený pejsek, žlutá fenka

19.6.2021

ZPÁTKY NA VÝSTAVÁCH!

Po dlouhé osmiměsíční koronavirové pauze jsme se opět vydali na výstavy a výsledky jak naše, tak našich odchovů, byly po tak dlouhé odmlce naprosto skvělé! Zejména pro naší „Angličanku“ to byla v jejích 13 měsících premiéra a v kruhu si vedla přímo báječně. Hezky se předváděla a byla veselá, skoro jako profík. Vůbec na ní nebylo znát, že šlo teprve o první výstavní zkušenosti. Je stále, co zlepšovat, a před sebou toho máme jistě hodně!

12.6. Krajská výstava psů Rokycany
Allesy Camian’s - třída pracovní: V1, VT
Callie Camian’s - mezitřída: VD
Carlyn Camian’s - mezitřída: V2
Britha Camian’s - třída otevřená: VD
Antoinette Camian’s - třída vítězů: V1, VT
Madame Bovary du Bois de la Rayere - třída čestná: V1
White Yumina Lofty - třída mladých: VD1

Rozhodčí: Otakar Vondrouš, MVDr. František Šimek

Zlatý retrívr  Antoinette Camian’s
Annie - Britha Camian’s

19.6. Klubová výstava Českého pointer & setter klubu Konopiště
White Yumina Lofty - třída mladých: VD2

Rozhodčí: Simona Svatoňová

Zlatý retrívr  Antoinette Camian’s Zlatý retrívr  Antoinette Camian’s
Zara - White Yumina Lofty

6.6. 2021

ŠTĚŇÁTKA MAJÍ 3 TÝDNY! ČAS NA PRVNÍ FOCENÍ!


Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata
Bílá fenka, červená fenka, fialová fenka, hnědý pejsek

Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata
Oranžová fenka, zelený pejsek, žlutá fenka

23.5. 2021

GRACE SLAVÍ 4. NAROZENINY A ANNIE JE O KRŮČEK BLÍŽE K CHOVNOSTI!

V první řadě přejeme Grace (JCh Antoinette Camian’s „U“) vše nejlepší a hodně zdraví k jejím 4. narozeninám a jsme rádi, že ji máme a dělá nám každým dnem radost. Nemůžeme uvěřit, že už jsou to 4 roky, kdy se u nás narodil náš první vrh „A“. Celému vrhu „A“ přejeme také jen to nejlepší k narozeninám!

Další skvělou zprávou, která dnes přilítla do naší CHS, je, že námi odchovaná holčička z vrhu „B“ Annie (Britha Camian’s) splnila další krok k tomu, aby se stala chovnou fenkou, a to složením zkoušek OVVR s plným počtem bodů. Moc gratulujeme a děkujeme za vše, co pro ni majitelka, sl. Hajžmanová, dělá. Jsme na Vás holky moc pyšní!

Zlatý retrívr  Antoinette Camian’s
JCh Antoinette Camian’s „U"

17.5. 2021

VÍTÁME NA SVĚTĚ VRH „F“!

Ve čtvrtek jsme na svět přivítali náš dlouho očekávaný, a poslední Norinky vrh, vrh „F“. Vše probíhalo v pořádku dle očekávání a k naší velké radosti se narodilo 8 štěňátek. O jednoho chlapečka jsme bohužel dva dny po porodu přišli, což je vždycky strašně smutná událost, ale k chovu to holt někdy patří. I tak se velmi těšíme ze 7 roztomilých kuliček, 2 pejsků a 5 feneček, a moc se těšíme na naše společné nadcházející týdny!

Zlatý retrívr štěňata Zlatý retrívr štěňata

7.5. 2021

NAŠE FLEKATÁ SETŘÍ LÁSKA SLAVÍ SVÉ 1. NAROZENINY!

Uteklo to jako voda, kdy světlo světa spatřila a naše životy obohatila nejakčnější členka rodiny, Zarinka. Myslím, že život se setrem nás skutečně obohatil po všech stránkách, samozřejmě samými pozitivy, a na to, že je to tělem i duší ohař, tak jsme většího mazla nikdy nezažili. A samozřejmě se s ní člověk nikdy nenudí. Těšíme se, co nám budoucnost s ní přinese, jak na poli výstavním, tak na poli pracovním.
Rovněž přejeme vše nejlepší všem sourozencům z vrhu „Y“ polské CHS Lofty!

Anglický setr

24.4. 2021

DUBEN VE ZNAMENÍ NAROZENIN!

V dubnu slavíme hned dvoje narozeniny, a to naší norské psí dámy Norinky (Jako’s Treat Me Kindly) a její holčičky, kterou jsme si nechali z našeho druhého vrhu „B“, Olinky (Bothille Camian’s). Holkám přejeme jen to nejlepší, hodně zdraví a psí spokojenosti a rovněž přejeme vše nejlepší Norinky sourozencům z norské CHS vrhu „T“ a rovněž všem sourozencům Olinky, našemu celému vrhu „B“.

14.4. 2021

NORINKA BUDE MAMINKOU!

S velkou radostí oznamujeme, že poslední krytí naší norské psí dámy Norinky se zadařilo a v polovině května čekáme tak její úplně poslední štěňátka. Vybírat krycího pejska v době covidové nebylo vůbec nic jednoduchého, a nakonec jsme se rozhodli pro holandského krasavce Tobbyho, který má jednak skvělé zdraví a vynikající zahraniční rodokmen, ale také je to pejsek, který je lovecky upotřebitelný a aktivně se věnuje canisterapii, zkrátka povaha retrievera, jak má být. Na štěňátka už se moc těšíme!

!!! REZERVACE NEPŘIJÍMÁME !!

Golden retriever puppies

10.4. 2021

TRÉNINK S DUMMY!

Krásné počasí nám přálo, tak jsme vzali po dlouhé době zase dummy a musím říct, že si všichni vedli skvěle. Největší radost máme ale ovšem z toho, jak se opět dařilo naší pracovně nejúspěšnější fence Grace, která se po únorovém velmi ošklivém střetu s divokým prasetem zcela zahojila a má úplně stejnou radost ze života jako předtím. Už teď se moc těšíme, co nám letošní zkoušková sezóna přinese!

Golden retriever puppies
JCh Antoinette Camian’s „Grace“

6.4. 2021

CAMIAN’S VRH „E“ JE NA SVĚTĚ!

Na Velikonoční pondělí se Amynce a našemu Iggymu narodilo nádherných 5 štěňátek. Jedná se čistě o klučičí záležitost, fenečka se bohužel nenarodila ani jedna. Amynka byla spolu se svými páníčky strašně statečná a celý průběh porodu zvládli všichni na jedničku! Jsme na Vás moc pyšní a přejeme miminkům a Amynce do dalších dní a týdnů jen to nejlepší!

!!! VŠICHNI KLUCI JSOU REZERVOVANÍ !!!

Golden retriever puppies

30.3. 2021

DALŠÍ SKVĚLÉ ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY IGGYHO DĚTÍ!

Bianca pod Dědinou horou – HD A/A, ED 0/0
Bubble pod Dědinou horou – HD A/A, ED 0/0
Bond pod Dědinou horou – HD A/A, ED 0/1

27.3. 2021

IGGY SLAVÍ 8. NAROZENINY

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Připadá nám to jako včera, kdy jsme si Iggyho vezli domů z jeho rodné Francie. Náš milovaný chlapeček dnes slaví své již 8. narozeniny a i přesto, že oficiálně se řadí dnešním dnem k veteránům, tak se tak tedy každopádně vůbec nechová. Samé lumpárny a dovádění, to je prostě jeho :) Přejeme ti, Iggy, hlavně hodně zdraví a dál buď jako naše jedno velké roztomilé štěňátko.

Golden retriever puppies

4.3. 2021

NA VELIKONOCE OČEKÁVÁME NAROZENÍ VRHU "E". MÁME VELIKOU RADOST!

Letošní první novinky nemůžeme začít jinak než radostně. Jsme skutečně velmi potěšeni, že ultrazvuk potvrdil Amynky březost a ta se stane poprvé maminkou. Tatínkem štěňátek bude náš Iggy a moc se na štěňátka z tohoto spojení těšíme. Byla to láska na první pohled :) Zatím jsou již nějaká štěňátka rezervovaná, další rezervace budeme případně přijímat až po narození, kdy budeme 100% vědět, kolik se narodilo štěňátek a jakého pohlaví. Více informací najdete v rubrice Štěňátka.

Golden retriever puppiesUDÁLOSTI ROKU 2020 NAJDETE: ZDE

Vytvořila cernohubova.com - tvorba www stránek pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

free counter   NÁVŠTĚV